بلندقد‌ترین زن کنونی

عکس : فوق بشرهای دنیا

 

گفته می‌شود «یائو دفن» اهل استان «آنهویی» چین، بلندقدترین زن زنده دنیاست. او 37 سال دارد و قد او 2متر و30 سانتی‌متر می‌باشد ....


تقریبا همه انسان‌ها، ظاهری مشابه یکدیگر دارند. همه تقریبا با یک وزن متولد می‌شوند و تا حدود خاصی رشد می‌کنند ولی برخی انسان‌ها از این قاعده کلی و همیشگی مستثنا هستند. این انسان‌ها یا رشد بسیار زیادی دارند یا آنقدر کم رشد می‌کنند که زبانزد خاص و عام می‌شوند. شاید بتوان این افراد را «فوق بشر» نام نهاد.

سنگین‌ترین نوزاد تاریخ

متاسفانه سنگین‌ترین نوزاد متولد شده که در سال 1979 در اوهایو به دنیا آمد، یازده ساعت پس از تولد از دنیا رفت. این پسر 10 کیلو و هشتصد گرم وزن داشت. «آنابتیس» مادر کانادایی او با دو متر و بیست سانتی‌متر قد از فوق بشرهای دنیا به شمار می‌رفت.

بزرگ‌ترین نوزاد

چندی پیش یک زن مالزیایی سنگین‌ترین نوزاد دنیا را با وزن هشت کیلو و ششصد گرم به دنیا آورد. این نوزاد در حال حاضر درشت‌ترین و سنگین‌ترین نوزاد متولد شده در دنیا به شمار می‌رود و با عمل سزارین متولد شده است.

سنگین‌ترین مرد تاریخ

«یان بروور مینوچ» اهل «جزیره بین بریج» واشنگتن با 635 کیلوگرم وزن، سنگین‌ترین مرد تاریخ است. البته این وزن تنها یک تخمین است زیرا او آنقدر سنگین بود که هیچ ترازویی تحمل وزن او را نداشت. یان متاهل و دارای دو فرزند بود. باید بگوییم که یان دو رکورد دیگر را نیز از آن خود کرد. رکورد بیشترین کاهش وزن (او دوسوم وزن خود را کم کرد) و رکورد بیشترین تفاوت وزن زوج‌ها (همسر او یک دوازدهم وزن شوهرش را داشت) وی در سال 1983 در 42 سالگی درگذشت.


سبک‌ترین نوزاد تاریخ

خیلی از نوزادها نارس متولد می‌شوند و اغلب آنها شانسی برای ادامه زندگی ندارند، ولی سبک‌ترین نوزادی که زنده ماند «آمیلیا تیلور» نام دارد که در زمان تولد تنها 300 گرم وزن داشت. آمیلیا 21 هفته و شش روز پس از آغاز بارداری در فوریه سال 2007 در «میامی» واقع در فلوریدا به دنیا آمد. والدین او سونیا و ویلیام تیلور هستند.

سنگین‌ترین زن تاریخ

«کارون یاگر» اهل «بیچر» میشیگان با 545 کیلوگرم وزن سنگین‌ترین زن تاریخ بوده است. البته این خانم بیشترین کاهش وزن بدون عمل جراحی را نیز داشت و ظرف مدت سه ماه 5/235 کیلو وزن کم کرد. او در سال 2006 در 34 سالگی از دنیا رفت.

بلندقدترین زن تاریخ

«ترجنتجه کیور» از «ادام» هلند در سال 1633 در 17 سالگی که زمان مرگ او بود، 2متر و 50 سانتی‌متر قد داشت. او در 9 سالگی 190 سانت بود و «فردریک پنجم» پادشاه «بوهمیا» از شنیدن آوازه «دختر 9 ساله‌ای که از یک مرد معمولی قدبلندتر بود» کنجکاو شده بود و برای دیدن او به شهر ادام رفت.

سبک‌ترین زن تاریخ

نام «لوچیا زارات» اهل «سن کارلو» در مکزیکو به عنوان سبک‌ترین زن تاریخ در کتاب گینس ثبت شده است. این زن، 54 سانتی‌متر قد و 21 کیلو و 300 گرم وزن داشت، می‌گویند ساق پای او اندازه انگشت شست یک مرد بالغ معمولی بود. او در زمستان سال 1890 در اثر افت دمای بدن از دنیا رفت.

کوتاه‌ترین مرد تاریخ

«گل محمـــد» اهل «دهلــی‌نو» قدکوتاه‌ترین انسان تاریخ بوده است. قد او در کتاب گینس 55 سانتی‌متر ثبت شده است. گل‌محمد در 40 سالگی به خاطر مشکلات تنفسی ناشی از سیــگار کشیدن درگذشت.

بلندقدترین‌مرد تاریخ

«رابرت وادلو» اهل «آلتون» در «ایلینویس» در زمان مرگ در 22 سالگی 2 متر و 67 سانتی‌متر قد داشت و اگر زنده می‌ماند باز هم رشد می‌کرد. او در زمان حیات به «غول آلتون» معروف بود.